Anežka & Ondra

a taky Eda (a miminko v bžichu)

budou oficiálně Šubrtovi

22. dubna 2023 ve 13:00

Nová Ves u Kolína 

Tak jste to našli! Za odměnu se tu dozvíte potřebné, důležité i méně důležité informace o naší svatbě.

Tak čtěte dál… a poctivě, až do konce!

Kde

Obřad a hostina

Obřad i hostina proběhnou na statku u Zapletalů. To je vedle nás, přes plot. (Václavské náměstí 15, Nová Ves I, 280 02).

Parkování

Auto můžete zaparkovat poblíž areálu. Parkovacích míst je dost u hasičárny, u obecního úřadu, u hospody, nebo za kostelem.

Důležité! 

Přímo před statkem prosím neparkujte, je možné, že právě na návsi u nádrže se budeme chtít všichni vyfotit. Děkujeme.

Tady někde bydlíme

Tady bude svatba

Program

Hlavní program

12:00 – 12:30 – doražte prosím alespoň s nějakým předstihem

13:0014:00 – obřad a společná fotka (tohle je to důležité =oD)

14:00 -14:30 – pauza – převlečení a nachystání rautu atd.

Dále už velmi volný program

Průběžná hostina (velmi samoobslužný raut)

Seznamování rodin, spontánní projevy, přípitky, předávání darů, útěk před hosty, sběr padlých…

Kroket, jízda na traktoru (když to půjde), focení se s dobytkem, skládání origami, tetování apod.

Reprodukovaná hudba, stírání losů, rozbalování věcných svatebních darů

Konec předpokládáme mezi 18:00 až 19:00.

Jeřábi

Asi jste si již všimli origami jeřábů (orizuru). Tento motiv se objeví i na svatbě. Symbolika origami jeřába se odvíjí od legend spojených se skutečným ptákem, jeřábem popelavým (tsuru). Anežka už je nějakou dobu doma skládá. Legenda slibuje tomu, kdo složí 1 000 jeřábů, splněné přání. Podle dalších příběhů získá tento člověk věčné štěstí, dlouhý život nebo uzdravení.

Jeřáb je japonským posvátným stvořením a žije 1 000 let. Jeden papírový orizuru tedy symbolizuje 1 rok jeřábova života. Je třeba, aby všichni jeřábi byli dokončeni během jednoho roku a osoba, jež touží po přání, si je všechny musí nechávat pro sebe. Ti darovaní nebo prodaní se do celkového počtu nepočítají. Složit tisíc jeřábů za účelem splněného přání může každý jenom jednou za život.

V obálce, u svatebního oznámení, jste našli i origami papíry. Počet barevných origami papírů symbolizuje počet očekávaných hostů z vaší strany (rodiny, páru atd.). Zároveň si z nich ale můžete poskládat svého jeřába a vzít si ho na svatbu s sebou. Pánové do klopy místo myrty, dámy jen tak pro ozdobu.

Co na sebe

Kdo by měl obavy, že nebude vhodně oblečen, mít je nemusí. Ondra už dlouhou dobu prohlašuje, že po obřadu si vezme tepláky. Rozhodně se nemusíte nutit do obleku, ani to nepožadujeme, ale pokud chcete… .

Jen pro představu, jak se vyfiknout… Ženich bude mít pravděpodobně kostkovanou košili, tmavé džíny a poltopánky. Když bude zima tak pravděpodobně sako. 

Na statku je převážně tráva, tudíž vysoké podpatky také nejsou tou nejlepší volbou. Pokud by se přeci jen někdo v šatech cítil nepohodlně, na statku je i šatna, tudíž si šaty a boty můžete průběžně převlékat a ukládat do skříněk. To znamená, že i holky se můžou převléct do tepláků.

Svatební dary

„Dali jste nám kamarádíčkové dary, dali dary..“

Moc si budeme vážit všech svatebních darů, ale přece jen si dovolíme zdůraznit, že domácnost už máme vybavenou podle svých představ. Proto oceníme spíše tradiční obálky. Případně nabízíme seznam drobných věcných dárků, které nás potěší.

Pro ty, kteří nám raději věnují peníze, uvádíme to, do čeho je v budoucnu dáme. Sami uznejte, že by se vám je zabalit do papíru nepodařilo.

Dřevník na zahradě, skříň do obýváku, venkovní židle, jídelní židle, v budoucnu třeba garáž, druhé auto nebo zubní implantáty, kombajn a tak…

Seznam věcných darů

 • Pokojové rostliny (ne lilie), břečťan, levandule, bazalka – ideálně vše z klasického zahradnictví, ne prosím z OBI a jiných marketů (rychle uvadají)
 • Hrnečky od Kučertiny
 • Výherní losy, vsazená sportka atd. (Ondrova preference!)
 • Poklice na auto (po předchozí domluvě)
 • Chůvička (po předchozí domluvě)
 • Tvrdé dřevo do sauny

Chcete-li nám něco dát, raději zavolejte a domluvme se

Dotazy na vás a dotazy na nás

Dotazy na vás

Přijedete? A můžete nám dát vědět?

Hlasujete pro guláš, svíčkovou nebo vegetariánské curry? Ochutnat budete moci  všechno, ale chceme vědět, v jakém poměru máme jídlo zajistit.

Pokud budete pít tvrdý alkohol, bude to whisky nebo rum? Jinak bude samozřejmě připravené víno, prosecco, mochito, pivo a nealko.

Chcete zajistit ubytování v penzionu Na statku (v místě konání)?

Dotazy na nás

Tel. 778 485 088 – budoucí pí Šubrtová

Ostatní

 • Před obřadem bude připravené drobné občerstvení. Nicméně předpokládáme, že pokud dorazíte až na obřad, budete alespoň částečně naobědvaní, abyste vydrželi až do rautu, který nezačne dřív než po druhé hodině. V Nové Vsi je osvědčená restaurace, kde je možné si na oběd zajít. Pozor, mají velké porce, nepřejezte se!
 • Výslužka – Budeme rádi, když byste si vzali malou sadu vašich domácích plastových či jiných krabiček, abychom vám do ní mohli dát výslužku. Nebudeme si je pak muset složitě vracet nebo shánět mraky polystyrénových boxíků. Samozřejmě záložní krabičky mít připravené budeme.
 • Svatební pověry na nás neplatí. A tradiční svatební aktivity necháváme jiným. Prosím neházejte na zem talíře a neunášejte nevěstu.
 • Taktéž prosím nezavádějte řeč k politice. Děkujeme.
 • O focení obřadu jsme poprosili naší Lucku. Prosíme vás ostatní, abyste si obřad užili na svých místech a nerozptylovali sebe ani ostatní dalším focením. Mimo obřad vám samozřejmě mobily a fotoaparáty zakazovat nebudeme J.
 • Po domluvě s panem Zapletalem na svatbu prosím neberte psi a jiné zvířata, která by mohla dráždit dobytek nebo jejich psy, kteří se mohou na trávník zaběhnout.
 • Celou akci plánujeme ukončit mezi 18 – 19 hodinou. Neplánujeme dlouhý taneční večírek. Kdo si přesto bude chtít trsnout, meze se nekladou. Taneční parket a DJ pult bude připraven.  Stejně tak vás asi neobšťastníme prvním novomanželským tancem.